Nudne Mazowsze, nudna Warszawa – nuda w centrum polski

nudne mazowsze coda motovlog

Nudne Mazowsze? Ale o co chodzi? Chodzi głównie o drogi, trasy, widoki, możliwość fajnego pojeżdżenia w ciekawych miejscach.

Nudne Mazowsze – taki tytuł nie wziął się z przypadku. Jakby nie było zlatałem trochę okolice Warszawy. Za każdym razem kiedy odbieram motocykl testowy, zastawiam się gdzie by tu pojechać. Bardzo często robię to tak, że wsiadam na testówkę i jadę sobie gdzieś. Później sprawdzam na nawigacji gdzie mnie wywiało i wracam. Chodzi tu głównie o to, żeby podczas tych jazd zobaczyć nowe miejsca w okolicy. Dzięki temu udało mi się znaleźć kilka ciekawych miejscówek do nagrywania recenzji oraz drogi na których można wiele przetestować. Nie mniej jednak wszystkie te miejsca mają jedną wspólną cechę: są ubogie w zakręty.

Jazda na motocyklu jest świetna. Ja lubię jeździć w sumie tak samo autem jak i motocyklem. Jednak nic tak nie nudzi jak jazda 100km prosto, później w lewo o 90 i po 20 metrach w prawo i jesteś na miejscu. A mniej więcej tak właśnie wygląda dojazd w jakiekolwiek miejsce w okolicy. Brakuje mi wzniesień, brakuje mi zakrętów. Wszak największa frajda jest wtedy, gdy można poskręcać. Tymczasem w okolicach Warszawy jeździ się głównie prosto do skrzyżowania i na nim odbija o 90 w lewo lub w prawo. W mieście dzieje się oczywiście więcej, ale to wynika z ruchu, korków i kolorowych światełek nocą.

Całkowicie pomijam kwestie widoków, które są zdominowane płaskim i bezkresnym połciem pól lub lasami. Z tego właśnie względu lubię sobie wyjechać gdzieś, gdzie drogi nie są tak nudne, gdzie można poskręcać, gdzie trasa nie usypia i jest na co popatrzeć. A może to tylko wrażenie i zmęczenie od patrzenia na to wszystko przez tyle lat? Czy gdybym mieszkał w górach, to zapragnąłbym pojeździć przed siebie a widoki by mi się znudziły? To w sumie też pytanie do Ciebie czytelniku. Zostaw swoją opinię pod filmem 😉

Tak na marginesie to w tym odcinku jeżdżę na motocyklu Aprilia Shiver 900, który na testy dostępny jest w Liberty Motors. Pierwsze wrażanie z jazdy na nim znajdziecie w tym odcinku.