Jakie 125 kupić? Jaką 125 wybrać? Motocykl czy skuter?

jakie 125 kupić

Jakie 125 kupić? Jaką 125 wybrać? Motocykl czy skuter? Takie pytania zadaje sobie nie jedna osoba, rozważająca zakup swoje pierwszej lub kolejnej maszyny. O czym trzeba wiedzieć? Co mieć na uwadze i jak do tego podejść? Na te pytania postaram się odpowiedzieć w poniższym odcinku.

Jakie 125 kupić?Jaką 125 wybrać? Na te dwa pytania nie jestem w stanie udzielić konkretnej odpowiedzi. Nie jestem w stanie wskazać konkretnego motocykla każdej osobie, która zada te pytania. Decyzja na jaką markę się zdecydować i na jaki konkretnie model wsiąść to zbyt indywidualna kwestia. Tu nie pomogę. Każdy musi odrobić lekcje i samemu poszukać prawidłowej odpowiedzi na te pytania. Mogę za to poradzić w innej kwestii: czy wejść na biegowy motocykl czy lepiej skuter w automacie.

Nie ma się co oszukiwać. Grupy szukające 125cc dla siebie są cztery:

  • ludzie, którzy przesiadają się z mniejszych pojemności,
  • osoby, które rozważają zakup swojego pierwszego motocykla w życiu,
  • ci, którzy chcą wrócić na motocykl i skorzystać z możliwości jazdy jednośladem na kat B
  • oraz takie osoby, które szukają oszczędności czasu i pieniędzy podczas codziennych dojazdów do pracy.

Maszyny o pojemności 125cc mają wiele wspólnych cech. Czy to motocykl czy skuter – palą podobnie, przyśpieszają podobnie, osiągają podobne prędkości maksymalne. Za to istnieje sporo różnic w ich prowadzeniu, w codziennej wygodzie użytkowania oraz w ich możliwościach. W zasadzie różnice pomiędzy motocyklami i skuterami są takie, że wszystkie osoby z powyżej wymienionych 4 grup, można rozdzielić na dwie zadając dwa proste pytania:

  1. Czy w przyszłości zamierzasz przesiąść się na większą pojemność?
  2. Do czego właściwie ma służyć ten dwuślad?

I odpowiedzi na te pytania od razu wskazują czy lepiej patrzeć w kierunku skuterów w automacie czy jednak motocykli z manualną skrzynią biegów. Wszystko w tym temacie powiedziałem w poniższym odcinku i tam odsyłam wszystkich zainteresowanych 🙂

BTW: motocykl, na którym jadę w tym odcinku, to oczywiście Aprilia RS 125, którą możecie zabrać na jazdę próbną w Liberty Motors. Zapraszam Was również na odcinek „Nowy czy używany” gdzie również trochę rozważań na temat zakupu motocykli.