Nowy czy używany? – to jedno z tych najczęściej padających pytań

nowy czy używany

Nowy czy używany? To pytanie które powraca w pytaniach od Was cały czas. Oczywiście każde pytanie stawia problem w innym świetle, dlatego w tym odcinku zebrałem najczęściej powtarzające się warianty tego pytania i udzieliłem dłuższej odpowiedzi na ten temat z mojego punktu widzenia.

Nowy czy używany – w większości przypadków odpowiedź na to pytanie wydaje się być prosta. Ale w zasadzie jest to bardzo szerokie zagadnienie. Dlatego w zależności od sytuacji towarzyszącej powstaniu tego pytania – odpowiedź może nie być wcale taka oczywista. Bo to nie jest tylko kwestia pieniądza, choć jest on głównym punktem rozważań. Dochodzi tu też sporo zagadnień pochodnych  takich jak koszty eksploatacji, możliwość dalszej sprzedaży czy choćby coś tak istotnego jak czas jaki upłynie zanim wsiądziemy na jeżdżący, sprawny motocykl

Co prawda ile pytań tyle scenariuszy. Każdy przypadek należałoby rozważać osobno. Ale i tak to nie mi decydować. Ja nie jestem najlepszą osobą, której opinią należałoby się kierować jako wyznacznikiem w poszukiwaniu odpowiedzi na to pytanie. Bo nie mi decydować. To jest akurat jedna z tych kwestii głównie opierających się o zasobność portfela. Jest kilka aspektów które należałoby brać pod uwagę, ale to każdy z nas musi sobie odpowiedzieć sam na to pytanie. Czy nowy czy używany. Ja mogę jedynie rzucić małe światło na to zagadnienie z mojego osobistego punktu widzenia i to własnie zrobiłem w tym odcinku także zainteresowanych serdecznie zapraszam.

Odcinek został nagrany w trakcie testowania Suzuki GSX-S750, które otrzymałem na testy od Moto Hangaru. Pierwsze wrażenia z jazdy na tym motocyklu znajdziecie tutaj, ale pamiętajcie, że zawsze możecie się udać na jazdę próbną i samemu sprawdzić jak ten sprzęt zachowuje się na drodze.