Walka o buspasy w Warszawie trwa – petycja złożona

walka o buspasy

Walka o buspasy dla motocyklistów w Warszawie zaczęła się na dobre. W poniedziałek 7 sierpnia 2017 została oficjalnie złożona petycja w tej sprawie władzom miasta, przez motocyklistów, którzy od lat walczą o bezpieczną przestrzeń dla dwukołowców na stołecznych drogach.

W jednym z odcinków mówiłem na temat plusów wpuszczenia motocykli na buspasy. Więcej na ten temat znajdziecie w artykule Motocykle na buspasy! Co o tym sądzę? Teraz przyszła pora aby oddać głos osobom, które w tej walce zrobiły zdecydowanie najwięcej. Z osobami tymi poznałem się w zasadzie przez przypadek, ale w związku z tym, że w pełni popieram inicjatywę, to pomyślałem, że warto będzie oddać im  głos. Także w tym odcinku będziecie mieli okazję posłuchać co oni mają do powiedzenia na ten temat.

W miniony poniedziałek o 14 pod ratuszem na PL. Bankowym zebrało się ok 300 motocyklistów, którzy pomimo tej godziny, przybyli na miejsce i dali się usłyszeć. Wszystko odbyło się sprawnie, bez incydentów, bez blokowania ruchu, grzecznie i kulturalnie. Poczekaliśmy do ok 15 na osoby, które dojeżdżały, a następnie przedstawiciele najprężniej działający w tym temacie, udali się złożyć petycję. W tak zwanym międzyczasie zebrani na miejscu koledzy i koleżanki, zrobili hałas 😉 Po wszystkim zwolniliśmy parking i wszyscy rozjechali się również bez blokowania ruchu w okolicy. Cały przebieg tego wydarzenia w reporterskim skróci obejrzycie w odcinku.

Moi drodzy, w związku z tym jak ważne jest bezpieczeństwo dla wszystkich użytkowników dróg, nie tylko motocyklistów ale zwyczajnie nas wszystkich, to tym razem wyjątkowo prośba do Was abyście udostępnili ten film. Zagadnienie to jest o tyle istotne, że warto, aby o staraniach tych kilku osób dowiedziało się jak najwięcej ludzi. Podpiszcie petycje,  polubcie profil „Motocykle na buspasy – warszawa„,  śledźcie przebieg wydarzeń, a jeśli jesteś w stanie jakoś pomóc – to pomóżcie i wesprzyjcie tą inicjatywę.

A teraz zainteresowanych serdecznie zapraszam na odcinek 🙂