Tenere 700 Yamaha – pierwsze wrażenia z jazdy

yamaha tenere 700 coda motovlog

Tenere 700 to kolejna Yamaha, która trafiła na testy. Jest to jeden z bardziej wyczekiwanych przeze mnie motocykli w sezonie 2019. W końcu trafił w moje ręce na tydzień. W tym odcinku standardowo pierwsze wrażenia z jazdy.

Tenere 700 to kolejna Yamaha, która trafiła na testy. Jest to jeden z bardziej wyczekiwanych przeze mnie motocykli w sezonie 2019. W końcu trafił w moje ręce na przeszło tydzień. Jak ognia unikałem wszelkich wzmianek o tym motocyklu i jego recenzji, czy nawet opisu, by nie zepsuć sobie pierwszych wrażeń płynących z jazdy tym motocyklem. Choć pokusa była duża, a motocykl trafił do mnie z opóźnieniem, to jednak udało się wytrwać w niewiedzy, do momentu przekręcenia kluczyka. W poniższym odcinku klasycznie pierwsze, surowe wrażenia z jazdy tym sprzętem. Pełna recenzja oczywiście również pojawi się na kanale.

Ciekawe jest to, że motocykl ten, odebrałem na testy w dniu, w którym odstawiłem KTM 790 ADV. Można powiedzieć, że to rywalizujące ze sobą motocykle. Choć jak się szybko okazało, jazda na nich to dwa inne światy. Oba są napędzane silnikiem dwucylindrowym, oba są dedykowane do zjazdu z asfaltu i przeżyciu przygody na mniej utwardzonym gruncie. Jednak na tym podobieństwa z grubsza się kończą. Tego pierwszego dnia ciągle miałem w pamięci lepsze prowadzenia KTM poza asfaltem, co wynikało z zastosowania w nim zdecydowanie lepszej opony kostkowej. Na Tenere 700 były nawleczone gumy nadające się zarówno na szosę jak i piach. Jednak od pierwszego momentu ten sprzęt wydawał się być stworzony z myślą o „motocyklowych purystach”, którzy uważają, że motocykl powinien być pozbawiony wszelkich wspomagaczy.

Yamaha Tenere 700 od początku przypadła mi do gustu, przez wzgląd na to z jaką łatwością przyszła mi jazda na niej. Czasami „wyczucie” nowego motocykla zajmuje mi dłużej. W przypadku tego dwukołowca nie było żadnych „problemów”. Rozstałem się z nim z żalem. Ale o tym w innym odcinku. Teraz zapraszam Was na pierwsze wrażenia z jazdy na nim.