PPWR finały wyścigów na 1/4 mili na MT-10 SP

PPWR finały coda motovideo

PPWR finały odbyły się 2- września 2017 roku. Na te zawody przyjechałem na Yamaha MT-10 SP. Motocykl świetny… ale nie na 1/4 mili 😉

PPWR finały odbywały się na terenie lotniska w Toruniu. Była to 4 runda cyklu Puchar Polski w Wyścigach Równoległych”. Krótkie podsumowanie tej rundy znajdziecie tutaj. W tym miejscu znajdziecie trochę przejazdów kwalifikacyjnych z pierwszego dnia imprezy. W poniższym odcinku drugi dzień zawodów i walka o punkty w klasyfikacji generalnej.

Niestety było trochę zamieszania wynikającego z błędnego przypisania się zawodników do klas. Pomieszały się numerki i wyszło jak wyszło. Powinienem jechać w pierwszej parze a pojechałem w drugiej. Miałem mieć drugi przejazd z walką o 3 miejsce a nie miałem. Za to miałem luźny łańcuch więc w sumie dobrze że nie poleciałem bo kto wie jak by było.

Ogólnie nawierzchnia nie była łaskawa a Yamaha MT-10 SP, choć to świetny motocykl do codziennej jazdy i szaleństw, to jednak nie jest najlepszym wyborem na 1/4 mili. Za to frajda zawsze na plus, nowe znajomości, nowa przygoda, kolejny obiekt poznany. W przyszłym roku pewnie też stanę na kresce i powalczę po raz kolejny o jakiś pucharek.

Jakby nie było w klasyfikacji generalnej miałem wystarczająco punków aby zdobyć drugie miejsce w klasie Moto Street Plus 🙂

moto street plus

A teraz zapraszam wszystkich na odcinek z ostatnimi startami w sezonie 2017.