Motocykle na buspasy! Co o tym sądzę?

motocykle na buspasy

Motocykle na buspasy – proste, że TAK! Tylko czemu jeszcze to nie jest wprowadzone w stolicy? Jak wygląda obecnie sytuacja? Co o tym sadze i jakie widzę plusy? Dowiecie się z tego odcinka.

Motocykle na buspasy to słuszna idea, o którą warto walczyć. Dlaczego? Jakie są tego plusy? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w odcinku. Tu standardowo – kilka słów ekstra dla odwiedzających stronę. W zeszłym roku, jakoś w czerwcu, oblatywałem VFR800X i w trakcie tej jazdy zatrzymałem się na światłach obok innego motocyklisty. Jak się później okazało, był to Jacek, który prężnie działa w celu wpuszczenia motocyklistów w Warszawie na buspasy. Dziwny zbieg okoliczności: wyjechałem żeby nagrać między innymi odcinek na temat buspasów i spotykam człowieka, który właśnie o to walczy. Zatrzymaliśmy się i porozmawialiśmy chwilę. Doszedłem wówczas do wniosku, że temat należy odłożyć w czasie do bardziej dogodnego momentu. Ten moment własnie nadszedł.

Dlatego już na szybko dograłem odcinek, żeby przedstawić Wam to zagadnienie z mojego punktu widzenia, a później nagram jeszcze odcinek, w którym chłopaki przedstawią cały projekt i  opowiedzą o tym jak wyglądała do tej pory walka o buspasy. W tym momencie chciałbym Was również prosić o rozpowszechnienie tego filmu, następnego filmu oraz podpisanie petycji. Wydaje mi się, że ten temat jest o tyle istotny dla nas motocyklistów, że warto aby dotarł do jak najszerszego grona odbiorców.

Petycję znajdziecie tutaj. Zachęcam również do polubienia fanpage „Motocykle na buspasy” oraz do wzięcia udziału w wydarzeniu. A teraz standardowo: zainteresowanych serdecznie zapraszam na ten odcinek.