Kilka słów o zawodach – PPWR runda II

cbr1000rr sp2 honda fireblade runda II

Runda II Pucharu Polski w Wyścigach Równoległych odbyła się 24 – 25 czerwca na terenie lotniska Biała Podlaska. Wystartowałem w tych zawodach na CBR1000RR SP2. W tym odcinku kilka słów na temat tych zawodów.

Po raz kolejny wystartowałem w zawodach motocyklem, który dostałem na testy. Takie zawody to doskonała okazja, żeby sprawdzić przyśpieszenie motocykla w „sterylnych” warunkach. Z profesjonalnym pomiarem czasu, na pustej płycie lotniska, można swobodnie testować tryby, mapy, i różne konfiguracje ustawień motocykli. Problem taki, że żeby wyczuć sprzęta to jednak trzeba nim  wcześniej trochę pojeździć. Mi nie do końca było to dane. Ale i tak udało się przetestować różne tryby.

Moje doświadczenie z tym motocyklem wynosiło trochę ponad 200km. Czyli tyle ile przejechałem po odbiorze (zobacz pierwsze wrażenia z jazdy) oraz z Warszawy na zawody. Innymi słowy – zerowe wyczucie sprzęta. Pierwszego dnia udało się wykonać kilka przejazdów i zapoznać się z mapami oraz pracą trakcji i wykręcić czas 10,771s. Jednak tych kilka startów to było jeszcze za mało aby dobrze wyczuć sprzęt. Na bank motocyklem można pojechać zdecydowanie lepiej. Jednak starty na 200 konnym motocyklu są… wymagające. Ciężko było pojechać tak, żeby nie wyrwać motocykla na koło. Zresztą cały proces zapoznawania się z motocyklem możecie zobaczyć w tym specialu.

W tym odcinku kilka słów na temat samych zawodów, ogólnie o 1/4 mili oraz o tym jak przebiegały moje starty. Także standardowo wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszam 🙂