Motovlog – jak to robić, ile czasu zajmuje zrobienie odcinka?

motovlog

W tym odcinku masa słów na temat robienia filmów, prowadzenia kanału na YouTube. Na podstawie kilku lat doświadczeń powiem Wam też na temat 3 najważniejszych moim zdaniem rzeczy, które trzeba mieć aby zacząć prowadzić jakikolwiek kanał na YouTube. Przykładowo typu Motovlog.

Motovlog to nic innego jak vlog wykonany w trakcie jazdy na motocyklu. Zakładasz kamerkę na kask, jedziesz przed siebie, i w czasie tej jazdy prowadzisz vlog. Niby nic skomplikowanego ale wymagającego znacznie więcej prowadzącego taki kanał niż w przypadku vlogera stacjonarnego. Dzieje się tak głównie dlatego, że całe studio masz na sobie, i jesteś jedyną osobą, która kontroluje to wszystko i ma pieczę nad technicznymi aspektami nagrania. Odpowiadasz za dźwięk, za obraz oraz za przekaz merytoryczny odcinka. Do tego nie bardzo jest miejsce na scenariusz czy powtarzanie scen, bo tego się zwyczajnie nie da zrobić. Kiedyś starałem sobie przed odcinkiem poukładać w głowie to co chcę powiedzieć w odcinku. Jednak okazało się, że w moim przypadku najlepiej wychodzi spontan.  Bo w trakcie nagrywania i tak o połowie rzeczy się zapomina. Wynika to głównie z tego, że trzeba pozostać skoncentrowanym na jeździe i reagować w trakcie nagrywania na zmieniające się warunki na drodze. Podzielność uwagi to jedna z ważniejszych cech takiego gościa jak ja.

W związku z tym, że wśród polskojęzycznych kanałów prowadzę motovlog najdłużej, i mam spore doświadczenie w tym temacie, postanowiłem nagrać ten odcinek. Oczywiście wszystko na bazie moich doświadczeń, w ujęciu o mój własny kanał i kilkuletnie obserwacje. Jest to taki uśmiech w kierunku moich widzów, którzy chcą zacząć swoją przygodę z prowadzeniem tego typu vloga, i zastanawiają się z czym to się je. Zresztą zagadnienie to pewnie będzie interesujące dla wielu z Was. Tu prosto z mostu bez owijania w bawełnę czy podpierania się pasją. Bo na ten temat było już w tym odcinku 😉

Zresztą obejrzyjcie sami a dowiecie się więcej: