Harley Davidson Track Day – pierwsze spotkanie z HD

Harley-Davidson-Track-Day

Harley Davidson Track Day – pierwsza taka prezentacja motocykli HD zorganizowana w Polsce na terenie toru w Słomczynie.

Harley Davidson Track Day po raz pierwszy w naszym kraju. O tyle ciekawie, że ekipa Harleya zamiast zabrać ludzi w trasę, to zaproponowali tor. Tor Słomczyn sam w sobie bardzo mocno przypadł mi do gustu. Sporo słyszałem o zmianach jakie tu zaszły ale po raz pierwszy miałem okazję się tu przejechać. I muszę przyznać, że nitka jest świetna. Zwłaszcza pod koniec, gdy zmieniliśmy kierunek jazdy, było miodnie 🙂

Jednak to nie obiekt był bohaterem tego dnia a motocykle ze stajni Harley Dawidson. Na miejscu mieliśmy wszystkie nowości, i nie tylko, do swojej dyspozycji. W trakcie kilku sesji mogłem wsiadać na co chcę i jeździć tak długo jak tego pragnąłem. Dlatego zamiast wozić się ciągle tymi samymi sprzętami, to zmieniałem je jak rękawiczki. Dzięki temu w krótkim czasie miałem okazję poznać różne motocykle z tej stajni i wyciągnąć pierwsze wnioski na ich temat. Główny to taki, że jeszcze nie czas dla mnie na zmianę motocykla na HD ;).

Ogólnie impreza na plus. Kilka znajomych twarzy i nowi ludzie. Fajne miejsce zaliczone. Do tego w końcu miałem okazję przejechać się na HD. Do tej pory wiele osób pytało czy mam zamiar przetestować jakiegoś Harleya dla odmiany. Korzystając z okazji dogadałem wstępnie jakieś motocykle na testy. Zobaczymy jak się poukłada ten sezon, ale nie wykluczam, że jakaś maszyna trafi do mnie na dłużej. Jakby nie było chciałbym sprawdzić jak HD sprawuje się w ruchu miejskim. Na torze większość tych sprzętów przekonywała do tego, że skręcanie to nie jest mocna strona tych motocykli. No ale akurat HD rzadko trafiają na tor i nie są do tego stworzone. Zdecydowanie wolą pokonywania setek kilometrów w dostojnej jeździe przed siebie.

Także zainteresowanych pierwszymi  wrażeniami z jazdy na Harley Davidson Track Day serdecznie zapraszam na poniższy odcinek.