Ciuchy motocyklowe na miasto o cywilnym wyglądzie

ciuchy motocyklowe na miasto

Ciuchy motocyklowe na miasto, w których można pojechać wszędzie? Do kina, na spotkanie biznesowe czy na kawę ze znajomymi? Łączące cywilny wygląd i protekcję jakiej potrzebujemy. Jakie ubrania spełniają te kryteria? Co można ubrać? W tym wydaniu „moto-szafy” mam dla Was propozycję takiego zestawu.

Ciuchy motocyklowe na miasto powinny łączyć w sobie kilka cech. Przede wszystkim muszą być bezpieczne. Muszą zapewnić nam, motocyklistom, wystarczającą ochronę przed spotkaniem z asfaltem. Dodatkowo taka świadomość posiadania ochrony dobrze odbija się na samopoczuciu w trakcie jazdy na motocyklu. 

Dobrze aby te ubrania były również wygodne. Jeśli mamy spędzić kilka godzin na mieście w ciuchach wypchanych ochraniaczami, stać w nich w kolejkach, czy siedzieć przy stoliku ze znajomymi, to warto aby były one jak najbardziej wygodne. Niestety nie często można to powiedzieć o ubraniach motocyklowych. Wysokie, sztywne buty czy krępująca swobodę ruchu skórzana kurtka i spodnie, zwyczajnie nie sprawdzą się do takiego zadania.

Dobrze byłoby, gdyby te ubrania miały tez w miarę „cywilny” wygląd. Zwłaszcza jeśli przyjdzie nam udać się z wizytą do urzędu czy na spotkanie biznesowe. Czasami łatwiej załatwić coś, jeśli nasz wygląd za bardzo nie odstaje od reszty.

Ja często wybieram motocykl do załatwiania swoich spraw, bo pozwala mi to zaoszczędzić masę czasu na stanie w korkach i szukanie miejsca parkingowego. Zamiast tracić pół dnia na objechanie kilku miejsc autem, wskakuję na motocykl i robię to w połowę tego czasu. I dlatego sam również poszukuję ubrań, które spełniają powyższe założenia.

Zestaw cywilnych, motocyklowych ciuchów na miasto

Poniżej moja propozycja takiego właśnie zestawu ubrań motocyklowych, który przygotowałem wraz z Dobrymi Sklepami Motocyklowymi, który spełnia powyższe kryteria. W jego skład wchodzi kurtka, spodnie, buty oraz rękawice, które pomimo mega cywilnego wyglądu, posiadają protektory a do tego są wygodne.

Ubrania zaprezentowane na poniższym filmie to:

Pod powyższymi linkami znajdziecie aktualną cenę. Pamiętajcie, że na wszystkie ubrania, zakupione w Dobrych Sklepach Motocyklowych, otrzymujecie 5 lat gwarancji! 

Co do samego użytkowania tego zestawu: jestem zadowolony 🙂 Nie przyciągam tak bardzo wzroku w urzędach. Daję radę wysiedzieć przez cały film w kinie bez odczuwania dyskomfortu. Są to tez ubrania, które szybko na siebie założycie. Nie ograniczają ruchów a do tego są schludne, i jak na ubrania motocyklowe, całkiem eleganckie. 

Jeśli jesteś, drogi czytelniku, posiadaczem któregoś z tych ciuchów, to zostaw proszę w komentarzu pod filmem swoją opinie na jego temat. Zapraszam tez do recenzji innych ubrań motocyklowych, które znajdziecie tutaj. Kolejne materiały już w drodze 🙂