125cc na kat. B – oczekiwania vs rzeczywistość

yamaha wr 125cc

125cc w motocyklach to pojemność, która cieszy się ostatnio większym powodzeniem. Wszystko za sprawą poprawki w ustawie, która umożliwia kierowcom posiadającym prawo jazdy kat. B od 3 lat, wsiąść bez dodatkowych egzaminów i wyrabiania uprawnień na motocykle o tej pojemności, których moc nie przekracza 15KM. Miał być wysyp trupów… a na czym stanęło?

W tym odcinku krótka rozprawka właśnie na ten temat. Oczekiwania kontra rzeczywistość. Oczywiście mówię tak jak ja to widzę, na podstawie wiedzy jaką posiadam. Co sądzę na temat tego, aby udostępnić dwukołowce o tej pojemności, również z manualną skrzynią biegów, kierowcom z kat. B to mówiłem w TYM ODCINKU. Oczywiście rokowania były tragiczne, media na każdym kroku trąbiły jak bardzo jest to niebezpieczne, że motocykle zabijają itp. Ale pomimo masy czarnych scenariuszy, okazało się, że ludzie lubią motocykle ale jeszcze bardziej cenią swoje życie. W poprzednim odcinku zastanawiałem się jak ta ustawa wpłynie na życie motocyklistów. Co może ulec zmianie i w jaki sposób. Niestety nie wszystko się sprawdziło, ale cześć z moich gdybań wymaga czasu. W tym odcinku oka rzut na obecny stan rzeczy.

Jeśli jesteś jedna z osób, które skorzystały z tej zmiany w ustawie to zostaw w komentarzu pod filmem informację: na co wsiadłeś, jak wyglądały początki tej przygody, ile udało się do tej pory przejechać i czy jesteś zadowolony z przesiadki na dwa koła. Jeśli masz jakieś rady związane z zakupem 125cc, jazdą, ubiorem itp to również podziel się doświadczeniami 🙂 Jestem pewien, ze ktoś na nich skorzysta.

Zapraszam do oglądania: